Follow Us

Sprzedaż i zakup obrazu na aukcji

Sprzedaż i zakup obrazu na aukcji

Jeśli ktoś posiada jakąś cenną rzecz – obraz, rzeźbę, biżuterię i inne, stare, albo po prostu z innego powodu wartościowe przedmioty – może czasem chcieć spieniężyć ich wartość. Sprzedaż może okazać się bardzo zyskowna, ponieważ można w ten sposób zyskać więcej, niż wcześniej się za daną rzecz zapłaciło. A jeśli otrzymało się ją na przykład w spadku czy prezencie, można po prostu solidnie zarobić. By jednak odnieść najlepsze zyski z podobnej transakcji, warto wystawić dany obiekt na aukcji.

Samodzielne poszukiwania klienta nie do końca są rozsądne, bo niekoniecznie zgodzi się on zapłacić tyle, ile chcemy – a jeśli będzie chciał kupić coś taniej, właściciel po prostu by na tym stracił. Aukcje zaś są szansą na podniesienie wartości danego obiektu, z uwagi na fakt, że osoby, które pragną go mieć mogą o niego walczyć między sobą, podnosząc stawkę. W efekcie klient domu aukcyjnego, wystawiający daną rzecz na sprzedaż, zarabia więcej!

Czym jest aukcja?

Aukcja jest zorganizowaną formą sprzedaży lub zakupu, która prowadzona jest zwykle na żywo. Na aukcji można być osobiście, można wysłać jakiegoś przedstawiciela, uprawniając go do działania w naszym imieniu, albo też można w tym momencie skorzystać z możliwości obserwowania całej aukcji online, uczestnicząc w niej w taki sposób. Część aukcji prowadzona jest zresztą jedynie w internecie. Na aukcji zawsze wygrywa ten, kto przebija innych, oferując największą stawkę. Dla kupujących jest to szansa na zyskanie ciekawych dzieł sztuki (czy innych obiektów), a dla sprzedającego to okazja do zarobienia możliwie jak najwięcej.

Jak sprzedawać na aukcji?

Aukcje dzieł sztuki organizowane są zwykle tematycznie, albo też sprzedaje się na nich obrazy konkretnego autora. Sprzedaż poprzedza wycena obiektu (dom aukcyjny musi wiedzieć, czy opłaca się daną rzecz na aukcji wystawiać, a właściciel musi wiedzieć, czy opłaca się ją sprzedawać). Podpisywana jest specjalna umowa pomiędzy stronami, w której zapisywane są wszystkie warunki współpracy. Właściciel (wtedy już były) obrazu otrzymuje kwotę objętą umową, powiększoną w zależności od tego, czy udało się sprzedać obraz powyżej jego wartości (i o ile więcej).

Zobacz szczegóły na: https://desa.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz