Follow Us

Stan polskiej służby zdrowia

Stan polskiej służby zdrowia

Polska służba zdrowia jest jedyną taką instytucją w Europie, która mimo dużych pieniędzy i tak nie radzi sobie tak, jak powinna. Niestety długi i złe zarządzanie powodują, że wiele rzeczy, które w innych krajach jest refundowane, u nas podlega opłatom z kasy pacjentów.

Sami musimy płacić za większość świadczeń i niestety nie jest to zbyt dobra wiadomość. Abonament medyczny prywatnie wykupuje tylko część osób, bo po prostu ich na to nie stać, żeby oprócz zwyczajnego ubezpieczenia płacić jeszcze za dodatkowy, rozszerzony wariant. To bardzo trudna sytuacja, ponieważ niby pewne świadczenia nam się należą, a jednak musimy słono płacić, żeby z nich korzystać.

Zły stan polskiej służby zdrowia

Niegospodarność polskiej służby zdrowia, a także ogromną korupcja doprowadziły do tego, że niestety ale ludzie muszą płacić dużo, słono i nie mają innego wyjścia. Z jednej strony do kasy NFZ-u wpływają ogromne pieniądze każdego miesiąca, z drugiej natomiast człowiek nie może korzystać z tych pieniędzy, które zapłacić. Przeznaczane są one na innych, na takie beznadziejne zabiegi oraz na hipochondryków, którzy przez cały czas biegają do lekarza z jakimiś nowymi schorzeniami. Teraz ten, kto jest mądrzejszy, kupuje dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, żeby nie musieć się martwić o to, że pewne usługi nie będą mu przysługiwały. Niestety winę za taki stan rzeczy ponosi przede wszystkim rząd, który źle kontroluje działanie publicznej służby zdrowia i nie jest w stanie ocenić, jak wydawane są jej pieniądze.

Przepłacanie przez służbę zdrowia

Najwięcej wątpliwości budzą kwestie przetargów, które są przez cały czas fałszowane i które nie dają jasnego oglądu sytuacji. Służba zdrowia przepłaca za coś, za co nie musi. Natomiast prywatna opieka medyczna wydaje się być ludziom jedynym, skutecznym sposobem na to, żeby nie musieć walczyć z NFZ i czekać miesiącami, a nawet latami w kolejkach. Niestety innego wyjścia ludzie nie mają. Jeśli ktoś przewlekle choruje, to jak by nie było musi chodzić do lekarzy, a skoro oni nie spełniają jego wymagań, to taka osoba zmuszona jest dosłownie wydawać swoje pieniądze na inne możliwości. Wydaje się, że nie ma teraz skutecznego sposobu na to, żeby wyciągnąć NFZ z długów, bo te długi są za duże. Ludzie mimo tego, iż płacą przez cały czas coraz więcej, to i tak manko się powiększa i nie ma na to wyjścia. Ktoś tam na górze po prostu kradnie te pieniądze, które przeznaczone są dla nas, a ludzie muszą na tym cierpieć. Gdyby było inaczej, to w naszym kraju byłoby też więcej zdrowych, radosnych ludzi. Niestety jest jak jest i pewnie przez długi czas się to jeszcze nie zmieni.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz