Follow Us

Sukces rynkowy deweloperów

Sukces rynkowy deweloperówFirmy deweloperskie w ostatnim czasie rozwinęły się bardzo mocno, także dzięki kapitałowi, który powrócił na rynek. W okresie wielkiej recesji udziałowcy zabierali cały swój kapitał z nieruchomości i firm budowlanych, prowadząc do wielkiej zapaści w całym tym segmencie.

Branża podniosła się jednak po kilku latach z kolan i dzisiaj większość funduszy inwestycyjnych znów chętnie wpompuje swoje miliony dolarów w potencjalnie dochodowe inwestycje budowlane. Mieszkania i osiedla mieszkaniowe oraz cały rynek pierwotny nieruchomości, to zwłaszcza w krajach rozwijających się jak Polska, nadal bardzo dochodowa branża. Obietnica zysków na nowych mieszkaniach w stanie deweloperskim jest bardzo realna, więc nie brakuje nowych firm, które także chcą się podłączyć pod ten trend i przygotowują wyjątkowe rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych. Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu cieszą się ogromnym zainteresowaniem nawet jeśli są zlokalizowane w przestrzeni podmiejskiej, czyli na peryferiach.

Inwestycje budowlane

Jeszcze do niedawna położenie inwestycji budowlanej, zwłaszcza zaś mieszkaniowej, daleko poza granicami administracyjnymi metropolii, było mocno ryzykowne i nieopłacalne, ponieważ wszyscy bez wyjątku nabywcy potrzebowali możliwości szybkiego dostania się do miejskiego centrum. Dzisiaj dzięki re urbanizacji także obrzeża miast zyskały możliwość swobodnego i całkowicie samowystarczalnego funkcjonowania – mają własne oczyszczalne, szkoły, szpitale, galerie handlowe i obiekty sportowe, infrastruktura drogowa doprowadza komunikację miejską pod wszystkimi postaciami na takie nowe osiedla.

Rynek deweloperski

Co zaś najważniejsze – są tutaj także szkoły dla dzieci i zakłady pracy dla ich rodziców. Istnieje więc wszystko, co nowoczesne miasto może zaoferować, a podróż samochodem, rowerem lub tramwajem z obrzeży miasta do jego centrum wcale nie zajmuje w dzisiejszych warunkach tak wiele czasu. Jednocześnie lokale takie często oferowane są w znacznie korzystniejszej cenie, a do tego osiedla te dają wyjątkowo dużo komfortu i swobody, spokoju oraz bezpieczeństwa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz