Follow Us

Suszone owoce – zalety

Suszone owoce – zalety

Suszone owoce kiedyś dostępne jedynie w święta, dziś można kupić na każdym kroku. Jakie zalety mają suszone owoce? Online możemy je kupić w każdym sklepie internetowym, a ich właściwości sprawiają, że jedzenie ich jest pozytywne dla naszego organizmu.

Czym są suszone owoce?

Suszone owoce to produkt wysokoenergetyczny. W stu gramach tego produktu mamy nawet trzysta kalorii. To z tego powodu suszone owoce przez niektóre osoby uważane są za bombę kaloryczną. To jednak niesprawiedliwa opinia. Większość kalorii pochodzi tu z węglowodanów łatwo przyswajalnych – glukozy i fruktozy. Suszone owoce nie cechują się też wysoką zawartością wody. W trakcie suszenia z dziewięćdziesięciu procent wody zostaje jedynie dziesięć procent. Utrata wody powoduje większą koncentrację cukrów i kalorii w porównaniu z tą samą masą surowca pierwotnego.

Zalety

To, co dla niektórych osób jest największą wadą suszonych owoców, dla innych jest właśnie zaletą. Suszone owoce to nie tylko skoncentrowane źródło kalorii i cukrów, ale także składników odżywczych i błonnika. Na przykład suszone figi są niezwykle bogate w wapń oraz fosfor. Z kolei suszone morele to skarbnica prowitaminy A, zaś najwięcej błonnika znajdziemy w rodzynkach i suszonych jabłkach. Właściwie we wszystkich suszonych owocach znajdziemy bardzo dużo witaminy C, a także miedzi oraz potasu. Owoce są też bardzo bogate w przeciwutleniacze. To środki, które są niezbędne do neutralizowania szkodliwego wpływu wolnych rodników powstających w organizmie. Suszone owoce mogą też stanowić alternatywę dla wszelkich przekąsek, które nie są zdrowe i pożywne. Są też zamiennikiem słodyczy, na które przecież każdy z nas ma czasami ochotę. Nadają się także jako przekąska dla osób aktywnych. Są niewielkich rozmiarów oraz bardzo lekkie. Doskonale zatem sprawdzą się w przypadku osób biegających czy uczęszczających często na siłownie. Szczególnie spożywane w porach okołotreningowych dostarczą energię i węglowodany niezbędne do wykonania intensywnego treningu.

Więcej dowiesz się na https://ebakalland.pl/bakalie/suszone-owoce.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz