Trening boksera

Trening bokseraUprawiając boks trzeba równomiernie przyłożyć się do pracy nad siłą jak i nad techniką. Dlatego tak samo ważna jak worki treningowe jest siłownia. Bokser powinien regularnie ćwiczyć na siłowni, aby wzmacniać siłę swoich mięśni, ale także ich objętość. Bardzo ważne jest, aby przerabiać tłuszcz na mięśnie.

Bokser, aby na ringu móc się sprawnie poruszać, aby być zwinniejszym od przeciwnika, nie może sobie pozwolić na balast, jakim jest tkanka tłuszczowa. Co więcej, im solidniejsza będzie jego masa mięśniowa, tym odporniejszy będzie na uderzenia przeciwników. Ważne, aby na siłowni ćwiczyć wszystkie rodzaje mięśni.

Ręce boksera

Oczywiście w boksie używa się tylko rąk, nie wolno uderzać nogami, jednak mięśnie nóg są tak samo istotne jak mięśnie rąk. Bowiem to nogi decydują o tym, z jaką szybkością porusza się bokser. To dzięki nogom możliwe jest uderzenie przeciwnika nim zdąży on zareagować i zablokować cios. Nogi decydują w dużej mierze także o tym, czy bokser zdąży zrobić unik. Mięśnie nóg, ich siłę i sprawność, ćwiczy się na siłowni, ale także poprzez uderzanie w worki treningowe. Oczywiście nie uderza się w nie nogami, ponieważ nie miałoby to żadnego sensu. Jednak podczas ćwiczenia uderzeń rękoma w worki treningowe, bokser cały czas jest w ruchu i pracuje na nogach. W ten sposób ćwiczy on sprawność i szybkość swoich mięśni.

Zobacz również: http://ultrafight.pl/worki-bokserskie

Sprawność mentalna

Równie ważna jak siła i sprawność jest strona mentalna boksera. Dlatego też wszyscy profesjonaliści współpracują z psychologami. Trzeba być odpornym psychicznie, nie tylko fizycznie, aby otrzymywać serię ciosów. A przecież nawet najlepszy bokser nie jest w stanie uniknąć wszystkich uderzeń. Wychodząc na ring musi być on przygotowany na ból. Nie może się przestraszyć, ponieważ wtedy już na starcie jest przegrany. Generalnie w tym sporcie pewność siebie jest bardzo ważna. Na ringu trzeba pamiętać, że rywale to nie worki treningowe, dlatego też trudniej w nich trafić, a na dodatek oni też zadają ciosy, Mimo to, konieczne jest przekonanie boksera, że jest lepszy od rywala i może go pokonać.

Podobne wpisy: