Follow Us

Ubezpieczenie OC: dowiedzmy się o nim więcej

Ubezpieczenie OC: dowiedzmy się o nim więcej

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych znajduje się między innymi ubezpieczenie OC. Jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, którego celem jest ochrona właścicieli samochodów przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone podczas korzystania z auta. Przyjrzyjmy się tej polisie nieco bliżej.

Charakter ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC jako jedyne ubezpieczenie w naszym kraju jest ubezpieczeniem dla kierowców obowiązkowym. Trzeba pamiętać, że za jego brak nakładane są naprawdę bardzo wysokie kary finansowe. Oznacza to, że nie opłaca się unikanie kupowania ubezpieczenia OC.

Zakres ubezpieczenia

tym, jaki jest zakres ubezpieczenia OC wspomnieliśmy już we wstępie. Kierowcy zyskują ochronę przed odpowiedzialnością za szkody, które wyrządzili, korzystając z samochodu.

Sumy gwarancyjne w przypadku OC

Jeśli szkody zostały wyrządzone na osobie, to suma gwarancyjna ubezpieczenia OC wynosi aż pięć milionów euro. Jeśli natomiast dotyczą mienia, to suma ubezpieczenia wynosi jeden milion euro. Warto pamiętać, że zakres ochrony, a także sumy ubezpieczenia są dokładnie takie same bez względu na to, w jakiej firmie zdecydowaliśmy się wykupić ubezpieczenie. Dlatego jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, nie warto przepłacać. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być postawienie na najtańsze OC.

Opcje dodatkowe

Konkurencja na rynku firm ubezpieczeniowych jest obecnie bardzo duża. W związku z tym nie ma nic dziwnego w tym, że kuszą one klientów kolejnymi promocjami, rabatami i korzystnymi ofertami. Jeśli chodzi o OC, to wielu ubezpieczycieli proponuje swoim klientom polisę Assistance bez dodatkowych opłat. Jest to bonus, który bez wątpienia zwiększa atrakcyjność oferty. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić zakres ochrony w przypadku takiego dodatkowego ubezpieczenia.

Jak wybrać OC?

Dobrym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Wystarczy wpisać wszystkie niezbędne dane, aby po kilku minutach wiedzieć, jak kształtuje się wysokość składki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Skorzystanie z takiego kalkulatora jest w pełni darmowe, a jednocześnie bardzo proste.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz