Follow Us

Ubezpieczenie samochodowe – u kogo wykupić?

Ubezpieczenie samochodowe – u kogo wykupić?

Niewątpliwie wielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że ubezpieczenie samochodowe jest konieczne do wykupienia dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę wybór możliwości oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe to skorzystanie z konkretnej propozycji staje się nie lada wyzwaniem.

W końcu nie należy swojej decyzji podejmować pod wpływem chwili więc bardzo ważne jest aby dokonać porównania wszystkich możliwych propozycji. Ubezpieczenie samochodowe oc to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i należy do tych obowiązkowych.

Obowiązkowe OC

Obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych jest najważniejszą polisą komunikacyjną. Zapewnia pokrycie szkód spowodowanych przez ubezpieczony pojazd. W zakresie OC wszystkie towarzystwa oferują ubezpieczenia auta na warunkach określonych ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Z kolei ubezpieczenie samochodowe ac nie jest w stanie pomóc uwikłać się z wieloma kłopotami wobec tego jest również warte wykupienia. Ono należy do ubezpieczeń nadobowiązkowych. Wiele osób zastanawia się nad otworzeniem firmy, która świadczyłaby usługi powiązane z daną tematyką. Ubezpieczenie samochodowe może zmienić naprawdę bardzo wiele jak i również przynieść nam korzyści w związku z czym postarajmy się o tym pamiętać już teraz. Zmień ubezpieczenie auta jakie posiadasz na zdecydowanie tańsze.

Złożenie wypowiedzenia

Jeśli nie chcesz, aby Twoja polisa obowiązkowa została przedłużona na kolejny rok,  pamiętaj, że masz prawo złożyć wypowiedzenie oc samochodu i skorzystać z lepszej propozycji oferowanej przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Zapisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych mówią, że jeżeli właściciel pojazdu zawarł umowę OC na 12 miesięcy, opłacił należną składkę i nie zawiadomił pisemnie ubezpieczyciela przynajmniej na jeden dzień przed upływem okresu ubezpieczenia, to automatycznie zawarta zostaje kolejna umowa ubezpieczenia samochodu na kolejny rok. Należy również mieć na uwadze, że wysokość składki, choć ważna, nie powinna być jedynym parametrem wyznaczającym atrakcyjność ubezpieczenia autocasco. Wiele zakładów oferuje zniżki na ubezpieczenie samochodowe w ramach pakietu ubezpieczeń oraz korzystne ubezpieczenia dodatkowe (np. Assistance).

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz