Follow Us

Usługi logistyczne oraz magazynowanie

Usługi logistyczne oraz magazynowanie

Firmy świadczące usługi logistyczne na większą skalę zwykle dysponują dużą flotą pojazdów. Cała sztuka polega na ich efektywnym wykorzystaniu, w taki sposób aby jak najszybciej transportować określone towary oraz aby magazynowanie nie było w międzyczasie konieczne.

Można to osiągnąć poprzez prawidłowe rozplanowanie całego transportu. Jeśli jednak adr magazynowanie jest konieczne to z dokładnie taką samą precyzja wybrać powinno się odpowiedni magazyn w którym przez określony czas magazynowane będą określone towary. Dotyczy to zarówno transportu kołowego jak i szynowego o którym się w ostatnim czasie nie jako zapomina.

Dwa czynniki

LogistykaO wyborze magazynu odpowiedniego do przechowywania określonych towarów decydują dwa najważniejsze czynniki a mianowicie to czy dany magazyn jest przystosowany do przechowywania określonych towarów oraz gdzie jest on położony. Ważna jest także pojemność magazynu ale na ogół nie powinno być z tym problemów zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z większą firmą zajmującą się głównie magazynowaniem towarów. W przypadku wielu towarów w pełni wystarczą magazyny otwarte, to znaczy wolne powierzchnie na których składowane mogą być określone towary. Przeważnie wystarczy wtedy zapewnić jedynie odpowiednią ochronę całego terenu i już możliwe jest składowanie.

Bezpieczeństwo

KolejNie można ukrywać, że bezpieczeństwo składowanych towarów jest ważną sprawą, ale jego zapewnienie jest na ogół tylko ułamkiem kosztów które ponoszone są przez firmy czy osoby prywatne będące właścicielami profesjonalnych magazynów. Oprócz systemów monitoringu czy też fizycznej ochrony obiektów powszechne jest także ubezpieczenie składowanych towarów. Nie tylko na wypadek kradzieży, ale także na wypadek zniszczenia chociażby w przypadku awarii ogrzewania czy systemów chłodniczych w magazynach. To czy dany magazyn posiada takie ubezpieczenia także może decydować o tym czy zostanie on wybrany. Towary magazynowane są w różnych okresach, od dosłownie kilku dni do nawet kilku miesięcy i dłużej w zależności od rodzaju towarów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz