Follow Us

Wdrożenie pakietu Office 365

Wdrożenie pakietu Office 365

Aby wdrożenie pakietu Office 365 przebiegło bez problemów, a firma korzystała z usługi dokładnie dopasowanej do jej potrzeb, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy specjalizującej się we wdrożeniu takiego oprogramowania.

Wdrożenie pakietu Office 365Często są to firmy współpracujące z amerykańskim Microsoftem, tak więc Office 365 może być w dosyć dużym zakresie dostosowany do konkretnych potrzeb w danej organizacji. Pierwszym krokiem przy wdrożeniu pakietu Office 365 jest po prostu zebranie wymagań, na podstawie których można będzie określić to jakie faktycznie usługi powinny być uruchomione, oraz w jaki sposób powinny zostać skonfigurowane.

Na tym etapie określa się także kwestie ewentualnej integracji oprogramowania ze starszymi, instalowanymi na konkretnych stacjach roboczych wersjami. Przy nowoczesnym rozwiązaniu, którym jest Office 365 wszystkie usługi są udostępniane jako usługi sieciowe, do których w każdej chwili można mieć dostęp za pośrednictwem sieci online.

Po zebraniu wymagań następuje szczęsno testowe wdrożenie, a po zakończeniu testów możliwe jest uruchomienie usługi już w całej organizacji, po uwzględnieniu wymagań, które zostały określone w ramach testów odbywających się na wcześniejszych etapach wdrożenia. Poza techniczną instalacją i konfiguracją usługi bardzo ważnym aspektem są także szkolenia dla użytkowników.

O ile podstawowe składniki pakietu biurowego nie ulegają radykalnym zmianom i każdy kto korzystał z poprzednich wersji powinien sobie bez problemu poradzić także z pakietem Office 365, to dochodzą jeszcze zupełnie nowe usługi i rozwiązania, dodatkowo niektóre z dotychczas wykorzystywanych aplikacji mogą zyskać zupełnie nowe funkcje, więc aby w pełni wykorzystać te nowe możliwości wskazane jest szkolenie.

Szkolenia podzielone są na obsługę aplikacji z punktu widzenia zwykłych użytkowników i szkolenia przewidziane dla osób, które będą już odpowiedzialne za utrzymanie i konfigurowanie pakietu Office 365 uruchomionego w firmie. Takie szkolenia mogą odbywać się zarówno na miejscu, ale także skorzystać można z wirtualnych szkoleń dostępnych online w specjalnych serwisach internetowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz