Wszechstronne wykorzystanie gazu ziemnego

Wszechstronne wykorzystanie gazu ziemnegoTrudno jest spierać się ze stwierdzeniem, że gaz ziemny nam potrzebny, gdyż w życiu codziennym wykorzystujemy go na szereg różnych sposobów. Bardzo często określa się go mianem ‚błękitnej energii’- wydobywany przez odwierty gaz zostaje przystosowany do transportu siecią gazociągów tak, aby finalnie mógł dotrzeć do swoich odbiorców- przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Wśród różnych rodzajów pozyskiwanego w ten sposób gazu możemy wymienić gaz wysokometanowy, zaazotowany czy też popularny i dobrze nam znany propan- butan.

Sprzedaż gazu ziemnego- jak wygląda w Polsce?

Analizując odbiorców, a także sprzedaż gazu ziemnego w Polsce, aż 60% całkowitego, rocznego zużycia gazu przypada sektorowi przemysłu (a konkretnie elektroenergetyka oraz ciepłownictwo). Drugim największym odbiorcom, który korzysta z możliwości wykorzystywania gazu są gospodarstwa domowe- 28% całkowitego rocznego zużycia. Na trzecim miejscu wedle rocznego zużycia gazu plasuje się sektor handlu oraz usług,

Gaz w gospodarstwach domowych- wiele możliwości jego wykorzystania

Bardzo wiele gospodarstw domowych jest połączonych z gazociągiem, dzięki czemu każdego dnia mogą oni wykorzystywać błękitną energię na szereg różnych sposobów. Zdecydowanie najczęściej gaz jest wykorzystywany do celów grzewczych- jest więc sensowną alternatywą dla pieca węglowego czy też ogrzewania elektrycznego, które generuje nieporównywalnie wyższe koszty. A jeśli już grzanie to nie tylko domu czy też mieszkania, ale i podgrzewanie wody. Oczywistą rzeczą jest także zasilanie urządzeń za pomocą gazu, najbardziej oczywistym przykładem jest oczywiście piec lub też płyta grzewcza do gotowania w kuchni.

Jednak, posiadając we własnym mieszkaniu przyłącze gazowe koniecznie powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie, a więc zatroszczyć się o drożne przewody spalinowe i wentylacyjne, których stan podlega corocznej kontroli, a także powinniśmy mieć pewność co do tego, czy posiadana przez nas instalacja gazowa jest w pełni szczelna. Gaz możemy kupować od różnych dostawców, w zależności od proponowanej przez nich oferty.

Sprawdź też: http://www.cryogas.pl/sprzedaz_gazu_ziemnego

Podobne wpisy: