Follow Us

Wyjazdy językowe: jak wybrać ten, który przyniesie oczekiwane efekty?

Wyjazdy językowe: jak wybrać ten, który przyniesie oczekiwane efekty?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Od pierwszych chwil życia dbamy o to, aby nasza pociecha miała szanse na naprawdę udaną przyszłość. Dzisiaj coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że kluczem do niej jest między innymi znajomość języków obcych.

Dlatego od najmłodszych lat inwestujemy w naukę języków, nie ograniczając się wyłącznie do obowiązkowych lekcji w szkole. Wyjazdy językowe to doskonałe uzupełnienie klasycznych kursów językowych. W gąszczu ofert trudno znaleźć tą naprawdę korzystną.

Podpowiadamy, co należy brać pod uwagę, aby postawić na wyjazd językowy wysokiej jakości

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę czas trwania takiego wyjazdu. Większość obozów językowych trwa dwa tygodnie. Te krótsze nie mają sensu. Jeśli nie ograniczają nas zbytnio finanse, możemy zdecydować się na wyjazd językowy trzytygodniowy. Przyniesie on bez wątpienia więcej korzyści niż krótki obóz trwający zaledwie dwa tygodnie.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Zawsze warto również dopytać, czy na obozie (tyczy się to wyjazdów krajowych) obecny będzie native speaker

Jest to osoba, dla której nauczany na obozie język obcy jest językiem ojczystym. Optymalnie, jeśli znajomość języka polskiego takiej osoby stoi na naprawdę niskim poziomie. Zmusza to bowiem uczestników wyjazdu do porozumiewania się w języku obcym. A to właśnie umiejętność mówienia w danym języku sprawia uczącym się największe problemy. W przypadku obozów organizowanych poza Polską warto dopytać o obecność polskich lektorów i wychowawców. Warto bowiem, aby w obcym kraju dzieci miały zapewnioną opiekę osób, z którymi porozumieją się w razie konieczności bez żadnych problemów.

Nie można zapominać także o organizacji samych zajęć. Lekcje typowo jak w szkole nie przypadną do gustu żadnemu z uczestników wyjazdu. Mogą natomiast skutecznie zniechęcić do dalszej nauki języków obcych. Kluczem do sukcesu na takich wyjazdach jest nauka poprzez zabawę. Nie można zapominać również o rozmaitych wycieczkach, które przecież mogą być prowadzone w języku obcym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz