Follow Us

Wykaz firm w sieci

Wykaz firm w sieci

Jedną z największych zalet sieci jest to że wiele rzeczy i informacji, które przechowywane były do tej pory w księgach i różnych wykazach. Utrudniało to wyszukiwanie jakichkolwiek informacji oraz wiązało się z o wiele wyższymi kosztami pozyskania takich właśnie danych.

Obecnie wykaz firm dostępny jest w sieci. Do wyboru mamy oczywiście mniejsze lokalne wykazy firm, w których ewidencjonowane są firmy działające w określonym regionie.

Kawa i smartfonNajwiększy spis firm to oczywiście KRS. Przeniesienie KRS do sieci nie oznacza w żadnym razie, że jego papierowa wersja przestała już funkcjonować. W dalszym ciągu istnieje możliwość udania się do sądu i sprawdzenia określonych informacji właśnie w KRS. Może być to przydatne wtedy gdy przy okazji dokonywania takiego sprawdzenia użytkownikowi potrzebne jest jakieś zaświadczenie wystawione przez sąd.

Dodatkowe opłaty

Oczywiście za wszelkie zaświadczenia i inne dokumenty, które są przez sądy wystawiane należy dodatkowo zapłacić. Podstawowe informacje można jednak wyszukiwać właśnie w sieci. Prosta w obsłudze i wyjątkowo intuicyjna wyszukiwanie krs pozwala na znalezienie dokładnie tego czego się poszykuje w bardzo krótkim czasie. Firmy nie są na stronie rządowej co prawda dzielone na kategorie czy branże, ale możliwość podawania precyzyjnych danych takich jak chociażby sam numer KRS pozwala na szybkie wyszukiwanie konkretnego podmiotu gospodarczego, którego poszukiwać może sam użytkownik.

Wymagany kod

KRS onlineNieco uciążliwe może być to że wyszukiwarka firm wymaga podawania za każdym razem gdy się z niej korzysta kodu. Poza tym jest to jedna z wygodniejszych stron tego typu, ale nie przewyższająca rozwiązań komercyjnych w przypadku których możliwe jest pobieranie pełnych raportów dotyczących konkretnej firmy, oraz uzyskiwanie na przykład powiadomień za pomocą sms – ów zawsze wtedy gdy pojawią się nowe informacje na temat danej firmy. Za takie udogodnienia należy jednak zapłacić, chociaż można znaleźć i takie serwery w przypadku których korzystanie z niech jest raczej bezpłatne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz