Follow Us

Wynajmowanie czy budowa magazynu?

Wynajmowanie czy budowa magazynu?

Wcześniej czy później praktycznie każda firma potrzebuje powierzchni magazynowej.

Jej właściciel musi więc podjąć decyzję: wybudować własny magazyn czy może go wynająć. Przyjrzyjmy się bliżej obu tym rozwiązaniom.

Budowa własnego magazynu oznacza konieczność posiadania odpowiedniej działki

Musi ona być położona w miejscu, w którym miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza prowadzenie działalności gospodarczej. Do tego trzeba sporządzić plany budowy, zatrudnić kierownika i ekipę, uzyskać stosowne pozwolenia. Trzeba także dysponować funduszami, które pozwolą budowę sfinansować. Dopełnienie wszelkich formalności zajmuje sporo czasu. Sama budowa także trochę potrwa.

Co więcej, trzeba będzie również zadbać o wykończenie takiego magazynu. Betonową posadzkę dobrze było także poddać procesowi polerowania. W tym przypadku niezbędne okaże się odpowiednie narzędzie.

Dowiedz się więcej: https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/zacieraczki/

Z wynajmowanego magazynu można korzystać od razu po podpisaniu umowy

Właściciel firmy może więc tak zaplanować przeprowadzkę, aby nie zakłócała one jej normalnego funkcjonowania. Do tego magazyny przeznaczone na wynajem mają różną powierzchnię. Można więc znaleźć taki, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom każdej firmy. Magazyny na wynajem znajdują się w wielu miastach. Wynajem magazynu nie musi więc oznaczać, że będzie się on znajdował w bardzo dużej odległości od siedziby firmy. Istotne jest także to, że nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy na wynajem. Długość umowy można dopasować do swoich potrzeb.

Decyzję o wynajmowaniu magazynów podejmuje coraz większa liczba polskich przedsiębiorców. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Do najważniejszych należą oszczędności, które można zrobić decydując się na wynajmowanie powierzchni magazynowej. Dla wielu przedsiębiorców jest to największy atut, jaki przynosi wynajęcie magazynu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz