Follow Us

Wynajmowanie czy budowa magazynu?

Wynajmowanie czy budowa magazynu?

Wcześniej czy później praktycznie każda firma potrzebuje powierzchni magazynowej.

Jej właściciel musi więc podjąć decyzję: wybudować własny magazyn czy może go wynająć. Przyjrzyjmy się bliżej obu tym rozwiązaniom.

Budowa własnego magazynu oznacza konieczność posiadania odpowiedniej działki

Musi ona być położona w miejscu, w którym miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza prowadzenie działalności gospodarczej. Do tego trzeba sporządzić plany budowy, zatrudnić kierownika i ekipę, uzyskać stosowne pozwolenia. Trzeba także dysponować funduszami, które pozwolą budowę sfinansować. Dopełnienie wszelkich formalności zajmuje sporo czasu. Sama budowa także trochę potrwa. Podsumowując koszty okazuje się, że opcją tańszą jest wynajem magazynu. Warto pamiętać, że wynajem magazynu nie wiąże się z koniecznością jego wyposażenia. Oznacza to więc dodatkowe oszczędności. Wprawdzie za wynajmowaną powierzchnię magazynową trzeba ponosić opłaty, ale relatywnie będą one mniejsze w porównaniu z kosztami związanymi z budową, zatrudnieniem pracowników i utrzymaniem własnego magazynu.

Z wynajmowanego magazynu można korzystać od razu po podpisaniu umowy

Właściciel firmy może więc tak zaplanować przeprowadzkę, aby nie zakłócała one jej normalnego funkcjonowania. Do tego magazyny przeznaczone na wynajem mają różną powierzchnię. Można więc znaleźć taki, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom każdej firmy. Magazyny na wynajem znajdują się w wielu miastach. Wynajem magazynu nie musi więc oznaczać, że będzie się on znajdował w bardzo dużej odległości od siedziby firmy. Istotne jest także to, że nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy na wynajem. Długość umowy można dopasować do swoich potrzeb.

Decyzję o wynajmowaniu magazynów podejmuje coraz większa liczba polskich przedsiębiorców. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Do najważniejszych należą oszczędności, które można zrobić decydując się na wynajmowanie powierzchni magazynowej. Dla wielu przedsiębiorców jest to największy atut, jaki przynosi wynajęcie magazynu.

Magazyny wynajmiesz na stronie

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz