Follow Us

Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu

W momencie gdy wypożyczalnia aut udostępni konkretnemu klientowi samochód, z którego będzie mógł on korzystać, to staje się on odpowiedzialny za ów pojazd. Dotyczy to w dużej mierze dbania o sam samochód.

Z racji tego, że pojazdy mogą być wypożyczane nawet na dosyć długie okresy czasu, to sama wypożyczalnia nie ma możliwości w tym czasie zadbać o uzupełnienie płynów eksploatacyjnych, czy też innego rodzaju czynności, które w przypadku każdego samochodu koniecznie trzeba wykonywać. Ponadto to jeśli korzysta się z usług takich jak car hire Poland to oczywiście klienci odpowiadają też za ewentualne uszkodzenia samochodów. Tego typu zapis powinien znajdować się oczywiście w umowie dotyczącej wynajmu samochodu.

Stan przed wypożyczeniem

AutoTak więc przed jego wypożyczeniem powinno zwrócić się uwagę na to, czy dany pojazd nie jest na przykład porysowany nie mówiąc już przy tym o innego typu uszkodzeniach. Każda wypożyczalnia samochodów Trójmiasto dla o to oczywiście w jak najwyższym stopniu. Zwłaszcza co bardziej luksusowe pojazdy są należcie ubezpieczane. Dodatkowe ubezpieczenia są tutaj konieczne ponieważ samochody tego typu poruszają się o wiele częściej po polskich drogach od zwykłych pojazdów, tak więc i ryzyko uszkodzenia jest o wiele większe. Poza tym takie auto może wynająć absolutne każdy, kto posiada prawo jazdy, nawet jeśli nie jest to kierowca wyjątkowo doświadczony.

Ryzyko uszkodzenia

AutoW przypadku takich kierowców ryzyko uszkodzenia samochodu czy też jego zarysowania jest odpowiednio większe. Poza tym wypożyczalnia aut Gdańsk powinna mieć oczywiście wykupione dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kradzieży wypożyczanych samochodów. Tego typu ubezpieczenie pozwoli szybko uzyskać odszkodowanie tak więc możliwe będzie dalsze, normalne funkcjonowanie takiej wypożyczalni, nawet jeśli zajdzie konieczność odkupienia takiego samochodu. Większe wypożyczalnie aut stać jednak na to aby wdrożyć system GPS, z którego wykorzystane znacząco ogranicza ryzyko skradzenia konkretnych pojazdów. Nie wszystkie samochody, którymi dysponuje wypożyczalnia są bowiem objęte takim monitoringiem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz