Follow Us

Z czym wiąże się outsourcing płac?

Z czym wiąże się outsourcing płac?

Będąc przedsiębiorcą mamy wiele spraw na głowie. Oprócz zajmowania się prowadzeniem działalności, zdobywaniem klientów i utrzymaniem się na rynku właściciel firmy musi dbać o swoich pracowników, poszczególne działy, czy o tak trywialne czynności jak sprzątanie. Jeżeli firma jest mała może się to udawać, natomiast jeśli firma jest duża nadzór wszystkiego może być trudny dla właściciela. Oczywiście ma on zatrudnionych różnych pracowników, w różnych działach, czasami jednak to nie wystarcza oraz pochłania sporą ilość pieniędzy. Dlatego dobrym pomysłem jest outsourcing.

Czym jest outsourcing?

Jest to skrót angielskich słów, które w tłumaczeniu na język polski znaczą korzystanie z zewnętrznych źródeł. Tak więc pojęcie to oznacza zlecanie zadań, obowiązków, projektów innym firmą, aby je wykonały. Dzięki temu nasza firma jest odciążona od nadmiaru obowiązków i może skupić się na celu działalności. Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Nie ma osoby, która znałaby się na wszystkim. Jedne rzeczy zrobimy lepiej, inne gorzej. Jeżeli chodzi o firmę bez wątpienia chcemy, aby wszelkie działania i obowiązki związane z nią były wykonane bez zarzutu i jak najlepiej. Powierzając zewnętrznej firmie wykonanie danej usługi możemy być pewni, że powierzamy obowiązki profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie.

Jakie obowiązki mogą zostać powierzone zewnętrznej firmie?

Popularny jest outsourcing płac. Wiąże się on z przekazaniem innej firmie obowiązków związanych z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom. Wiąże się to również z prowadzaniem księgowości oraz innymi zadaniami takimi jak:

-naliczanie i odprowadzanie składek ZUS/podatków,

-sporządzanie zestawień dla GUS,

-prowadzenie teczek personalnych pracowników,

-wystawianie zaświadczeń o zarobkach.

Jeżeli zlecimy wykonanie tych zadań komuś innemu automatycznie mamy mniej pracy i nie musimy się o to martwić.

Aby tak było musimy dobrze wybrać firmę, której zlecimy wykonanie tej usługi. Powinna ona mieć dobrą opinię. Najlepiej znaleźć firmę, która spełnia nasze warunki i oferuje usługi, których potrzebujemy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz