Zabawki drewniane wróciły do łask

Coraz więcej słyszy się na temat szkodliwości produktów wykonanych z tworzywa sztucznego. Nauka dowiodła, że ma to ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu. Szczególnie młode organizmy są narażone na negatywne skutki uboczne, więc warto zastanowić się nad tym, czym bawi się nasza pociecha.

Każdemu rodzicowi zależy na zdrowiu swojego dziecka, więc czas spojrzeć przychylnym okiem na zabawki drewniane dostępne w wielu sklepach. Coraz więcej osób rezygnuje z technologicznych nowinek, a stawia na ekologiczne produkty, które zostały wykonane ręcznie i nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. Drewniane domki dla lalek, zamiast tradycyjnych, są obecnie modnym wyborem.

Jakość drewna

Najważniejszy jest naturalny skład, który posiadają zabawki drewniane. Wybór takiej naturalnej zabawki, niczego jej nie ujmuje i dziecko będzie się nią z zapałem bawić. Zwykłe plastikowe gadżety zawierają całą masę chemicznych substancji typu ftalany, ołów czy inne toksyczne substancje. Czy aby na pewno chcemy sami podawać dziecku takie niebezpieczne trucizny do ręki?

Jak się okazuje, postępując w ten sposób, sami przyczynimy się do rozwoju u nich stanów chorobowych. Nie dziwmy się potem, że nasz urwis jest nadpobudliwy albo przesadnie melancholijny. Te substancje powodują zaburzenia hormonalne i zmieniają samopoczucie naszego malucha. Zabawki drewniane dla dzieci oprócz tego, że są bezpieczne dla zdrowia, są także atrakcyjne i pobudzają wyobraźnię naszego dziecka.

Niezbędne atesty

Oczywiście należy przy zakupie zwracać uwagę na jakość zabawki, ponieważ może się okazać, że nie jest ona w stu procentach ekologiczna i zawiera jakieś syntetyczne dodatki, a tego przecież właśnie chcemy uniknąć, prawda? Należy w takim przypadku zwrócić uwagę, czy przykładowo takie drewniane domki dla lalek posiadają atest CE, czyli gwarancję producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Jeśli taki znaczek widnieje na naszej zabawce, możemy być spokojni.

Zabawki drewniane zaczynają się cieszyć coraz większym powodzeniem wśród dzieci i rodziców.

Podobne wpisy: