Follow Us

Zakup bazy danych

Zakup bazy danych

Dobra baza danych firm zawierająca adresy różnego rodzaju instytucji i firm, pogrupowane według miejscowości oraz kategorii może być dosyć cennym nabytkiem dla wielu firm. Takie bazy znajdują różnorodne zastosowania, dlatego też sprzedawane są przez specjalistyczne firmy na naszym rynku.

Najważniejsze jest to aby baza firm była bazą aktualną. Tylko aktualne dane mają jakąkolwiek wartość. W zależności od tego jakie dane znajdować będą się w takiej bazie, firmy oraz inne instytucje są skłonne za nie zapłacić nawet do kilku tysięcy złotych. Pod uwagę brane są wszelkiego rodzaju statystyki dotyczące konkretnej bazy danych firm.

Nie od razu Rzym zbudowano

Komputer i tabletOczywiście nie sposób jest od razu sprawdzić wszystkie adresy firm znajdujące się w bazie dlatego też zakupów dokonywać należy w tych firmach, które dbają o swoje bazy danych i przez cały czas odpowiednio je aktualizują. Kupujący mają wgląd nie tylko w statystyki, ale także i mogą zobaczyć przykładowe dane dotyczące określonej firmy. Pozwala to ocenić jak bardzo przydatne mogą być konkretne bazy firm, dla poszczególnych firm.

Inne czynniki

Ocenie w takim przypadku podlegać może to jakiego typu dokładnie dane znajdować mogą się w takiej bazie danych. Kupić można bazy danych zawierające tylko podstawowe informacje dotyczące samej firmy jak i takie w których informacje te są rozbudowane i obejmują chociażby dane kontaktowe, datę założenia firmy i tak dalej. Oczywiście można starać się to zastąpić podajać po prostu adres oficjalnej strony internetowej konkretnej firmy ale nie wszystkie, zwłaszcza mniejsze firmy mogą mieć swoje własne strony internetowe co zdecydowanie zmniejszałoby przydatność takiej bazy danych.

Liczba rekordów

Bazy danychUwagę zwraca się także na liczbę rekordów znajdujących się w bazie danych. Może być to liczba rekordów w ogóle lub też liczba rekordów dotyczących konkretnych kategorii. Jest to ważne ponieważ kupujący może być zainteresowany tylko firmami z określonej branży tak więc mała liczba wpisów może go skutecznie do takiego zakupu zniechęcić. Innym sposobem może być stworzenie sobie swojej własnej bazy danych samodzielnie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz