Follow Us

Zasady i ograniczenia przy wypożyczeniu samochodu

Zasady i ograniczenia przy wypożyczeniu samochodu

Tak samo jak wiele różnych innych firm, tak i wypożyczalnia samochodów może świadczyć swoje usługi zarówno klientom indywidualnym jak i firmom. Podobnie jak w większości przypadków gdy usługi są w taki sposób podzielone, zdecydowanie się one różnią, zarówno zakresem jak też i oczywiście ceną. Różne mogą być też wymagania dotyczące wieku czy innych predyspozycji kierowcy, który będzie się danym samochodem poruszał. Klienci indywidualni wypożyczają samochody na ogół na kilka, czasem kilkanaście dni.

Ograniczenia dla klientów

Zasady i ograniczenia przy wypożyczeniu samochoduOczywiście wypożyczalnia samochodów Gdańsk może na tym dobrze zarobić, ale wprowadza też wiele ograniczeń dla klientów indywidualnych po to aby uniknąć kłopotliwych sytuacji. Bardzo ciężko jest znaleźć na przykład wypożyczalnie, która chciałaby wypożyczyć samochody którymi dysponuje osobom poniżej 20 roku życia. Bardzo młodzi kierowcy na ogół jeśli już to mogą korzystać z najtańszych samochodów które w swojej ofercie posiada wypożyczalnia aut. Ograniczeniem może być też i to jak długo kierowca posiada już prawo jazdy. Większości klientów wypożyczalnia samochodów Gdynia nie robi oczywiście żadnych problemów z szybkim wypożyczeniem samochodu, ale trzeba pamiętać jeszcze o tym, że po zakończonym wynajmie samochód musi być w stanie takim, aby od razu nadawał się do wynajmu.

Tankowanie przed oddaniem samochodu

Dla wypożyczalni jest to dosyć istotne, dlatego też kierowcy którzy nie zatankują przed oddaniem samochodu, oraz go nie umyją mogą spodziewać się że car rental Poland potrąci im z wpłaconej kaucji pewną kwotę pieniędzy. Wypożyczalnie mają zupełnie inne podejście do firm jeśli chodzi o wynajem samochodów. W przypadku firm na ogół stosuje się raczej wynajem długoterminowy, który wygląda już zupełnie inaczej i może przypominać leasing. Wypożyczalnia stara się maksymalnie dostosować swoją ofertę do potrzeb danej firmy. Koszty takiego wynajmu mogą być nieco niższe w przeliczeniu na dzień, ale klientom indywidualnym i tak już bardziej w takiej sytuacji opłacałby się zakupić raczej swój własny samochód. Firmy wypożyczające samochody na okres dłuższy mogą liczyć na takie usługi jak darmowa wymiana opon sezonowych czy też dostarczenie w razie kolizji lub awarii nowego samochodu zastępczego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz